Komunikujte s námi

rychlavyuka.cz na facebooku rychlavyuka.cz na facebooku rychlavyuka.cz na facebooku
rychlavyuka.cz na facebooku rychlavyuka.cz na twitteru rychlavyuka.cz na google+ rychlavyuka.cz na youtube
Naši partneři
EMPIRE jazyková škola
Jsme jazyková škola, se specializací na výuku angličtiny. Naše jazykové kurzy kladou důraz...
 
Hudební škola hudba|kultura|pohybzobrazit všechny články

Tipy pro zvýšení tvého soustředění

Čeká vás ve škole zkouškové období? Děsí vás deadline, ale ještě vám zbývá spousta práce? V obou případech se potřebujete pořádně soustředit. A dnes se dozvíte, jak své soustředění zvýšit.

Zbavte se všeho rušivého

Největším rušitelem soustředění se staly v poslední době naše telefony. Všechny ty hry, aplikace a sociální sítě, které tam najdeme, se pro nás stávají velkým lákadlem. Proto bychom je měli při své práci omezit. Pokud však máte slabou vůli, jednoduše telefon rovnou vypněte. Tak vás nebude nic lákat.

Vše si naplánujte

Pokud vás čeká opravdu velké množství práce, tak si ji dopředu naplánujte. Nezapomínejte do svých plánů ani na čas určený k odpočinku. Zkuste začít u toho, do čeho se vám chce nejméně. Potom se zbavíte pomyslné blokády a budete moct pokračovat v méně náročných povinnostech.

Zlatá čtverka při učení

Zlatou čtverkou při učení myslíme spánek, kyslík, pitný režim a přísun cukrů. Pokud se budete učit při otevřeném okně, dostane se do vás více kyslíku a vy budete mít víc energie. Ve spánku pak vaše tělo zrelaxuje a přesune vámi naučené informace do dlouhodobé paměti. Cukry mohou zvětšit vaši výkonnost, protože je vás mozek potřebuje. Volte však raději ovoce než rychlé cukry.

Doplňky stravy

Nejpoužívanější jsou: ginkobyloba, vitamin B, vitamin C, guarana, hořčík a lecitin
Diskuse ke článku